Wolves mposhtë Tottenham me përmbysje, i afrohet top katër

16:54 | 1 Mars 2020

Wolves ka arkëtuar tri pikë mjaftë të rëndësishme në udhëtim te Tottenham, e vlefshme për javën e 28-të në Premierë Ligë.

Mysafirët fituan derbin me rezultat të ngushtë 2 – 3, shkruan portali arbresh.info.

Ishte Bergwijn që në minutën e 13-të pas një aksioni të zhvilluar nga vendasit iu kthye topi dhe lehtësisht e dërgoi në rrjetë.

Ndërsa në minutën e 27-të Wolves u përgjigjën me Doherty i cili pas gabimit të mbrojtësit barazoi rezultatin, ndërsa në minutën e 45-të Aurier me një super gjuajtje dërgoi topin në korner të portës dhe dërgoi Tottenham në pushim me epërsinë e një goli.

Mirëpo, pjesa e dytë ishte e mysafirëve të cilët në minutën e 57-të përmes Jota barazuan rezultatin, kurse fitoren e vulosi golashënuesi i skuadrës Jimenez në minutën e 73-të.

Pas kësaj fitore, Wolves ngritën në pozitën e gjashtë me 42 pikë, ndërsa Tottenham renditët në pozitën e shtatë me 40 pikë./arbresh.info.