Toulouse “shkatërron” Liverpoolin, anulohet goli në minutat e fundit

20:52 | 9 Nëntor 2023
KRG

Liverpooli ka shënuar sonte humbjen e tyre të parë në fazën e grupeve në Europe League.

“The Reds” u mposhtën nga Toulouse me rezultat 3-2, shkruan Arbresh.info.

Jurgen Klopp kishte vendosur t’i pushojë shumicën e lojtarëve kyç të skuadrës, mirëpo kjo siç duket nuk ishte një ide e mirë për skuadrën angleze.

Vendasit shënuan golin e parë në minutën e 36-të ku autor ishte Donnum.

Pjesa e parë e ndeshjes përfundoj me rezultat 1-0.

Ndërsa në pjesën e dytë, Klopp vendosi të bëjë disa ndryshime duke futur në lojë Salah, Arnold dhe Szboszlai.

Por, Toulouse vazhduan me lojë të mirë dhe dyfishuan epërsinë në minutën e 58-të, kur Dallinga realizoi.

Në minutën e 74-të erdhi një autogol nga Zasseres, ndërsa pas dy minutave, Toulous shënoi përsëri duke e bërë rezultat 3-1.

Kurse në minutën e 89-të, Liverpooli gjeti goli ne dytë të tyre, ku autor ishte Jotas.

Në minutat shtesë së pjesës së parë, u shënua edhe një gol nga skuadra angleze, mirëpo ajo u anulua nga sistemi VAR.

Megjithatë, Liverpool mbetet liderë të grupit E me 9 pikë, Toulouse gjendet në pozitën e dytë me 7 pikë, Royale Union në pozitën e tretë me 4 pikë dhe LASK në pozitën e fundit me 3 pikë. /Arbresh.info./