Tottenham befason Unitedin

21:03 | 19 Gusht 2023
Orgesa Haziri

Ange Postecoglou ka fituar ndeshjen e parë në shtëpi me Tottenhamin në Premier League.

“Spurs” befasoi Manchester United me rezultat minimal 2:0, shkruan Arbresh.info.

Mysafirët kërkuan penallti në pjesën e parë, pasi Cristian Romero, u duk se luajti me dorë brenda zonës.

Pedro Porro kishte mundësin më të mirë në pjesën e parë, por nuk arriti të gjej golin edhe pse rrezikoi dy herë brenda pakë sekondash.

Por, në pjesën e dytë skuadra londineze shfrytëzoi rastet me Pape Matar Sarr që shënoi pas një krosimi të Dejan Kulusevski.

Lisandro Martínez vulosi fitoren e Tottenham, kur shënoi golin e dytë në ndeshje.

Tottenham do të përballet me Bournemouth, ndërsa United mirëpret Nottingham Forest në Old Trafford./Arbresh.info/