Toni Kroos ishte i frustruar pas zënvedësimit kur situate u bë e vështirë për Real Madridin

10:51 | 13 Prill 2022
Lorik Gerbeshi

Ishin të gjtha buzëqeshjet në kampin e Real Madrid mbrëmë, pasi ata shënuan dy gola dhe penguin rikthimin e Chelseat vonë. Siç pritet të jetë rasti kur fiton.

Një burrë që ishte dukshëm i pakënaqur se si po shkonin gjërat ishte Toni Kroos. Në rezultatin 3-0 ndaj Chelsea-t, Carlo Ancelotti po kritikohej gjerësisht dhe Toni Kroos iu shtoi atyre zërave të pakënaqur.

Ancelotti vendosi të zëvendësojë Kroos në minutën e 73-të me Eduardio Camavinga, duke pretenduar se donte të shtonte më shumë energji në ndeshje.

Megjithatë, ky shpjegim nuk e preu atë me fituesin gjerman të Kupës së Botës dhe ai tregoi zhgënjimin e tij për ndrushimin kur u largua, siç raportohet nga Marca.

Pavarësisht nga të gjitha vlerësimet e tij, Kroos do ta ketë të vështirë të debatojë me menaxherin e tij. Pas ndryshimeve, Real Madrid shënoi dy gola pa përgjigje në fund, Camavinga ishte një pjesë kyçe e kthesës./Arbresh.info