Shqetësime për Anglinë, Saka pëson lëndim në ndeshjen e fundit të sezonit

22:09 | 28 Maj 2023
Orgesa Haziri

Sezoni i Bukayo Saka me Arsenalin përfundoi para kohe pasi ai u detyrua të largohej nga ndeshja kundër Wolves për shkak të një dëmtimi.

“Topçinjtë” e larguan Sakën menjëherë pasi kaluan 4-0 në “Emirates Stadium” pasi ai kishte marrë një sërë goditjesh nga sfidat e vështira të mysafirëve.

Në fillim të pjesës së dytë, 21-vjeçari mori trajtim të gjatë në fushë përpara se të vazhdonte për disa minuta.

Reiss Nelson zëvendësoi Sakën në pikën e orës së lojës së fundit të sezonit.

Ndërsa fushata e Arsenalit përfundon të dielën, anësori është thirrur për kualifikimet e Anglisë për Euro 2024 muajin e ardhshëm.

“Tre Luanët” përballen me Maltën dhe Maqedoninë e Veriut më 16 dhe 19 qershor, lojëra për të cilat Saka tani mund të jetë një dyshim.

Gareth Southgate kishte lënë tashmë Raheem Sterling dhe Mason Mount jashtë skuadrës së tij për shkak të lëndimit, ndërsa sulmuesi tjetër Ivan Toney është i përjashtuar./Arbresh.info/