Rrahmani e Napoli e mbyllin sezonin me fitore

20:40 | 4 Qershor 2023
Orgesa Haziri

SSC Napoli e përfundoi sezonin duke mposhtur Sampdoria-n e rënë me rezultatin 2-0.

Në pjesën e parë, nikoqirët shfaqën mungesë intensiteti që i ka parë ata të humbasin pikë në dy nga katër ndeshjet që kur konfirmuan statusin e tyre në krye të tabelës, duke mbajtur 81% zotërimin e topit, por duke prodhuar vetëm një goditje në portë.

Kjo erdhi nëpërmjet Victor Osimhenit, gjuajtja e të cilit në 10 minutat e hapjes u shpëtua nga Martin Turk.

Osimhen u faullua brenda zonës, duke e lejuar nigerianin të vendoste skuadrën e tij përpara nga pika e bardhë.

Simeone zëvendësoi golashënuesin e Napolit nga pankina në fazat e mbylljes dhe shtoi një gol të tij befasues nga distanca e largët në këndin e sipërm djathtas, duke ulur perden e një fushate të lavdishme për skuadrën e tij dhe duke i dhënë me hidhërim trajnerit Luciano Spalletti dërgimin perfekt./Arbresh.info/