Real Madrid arkëton tri pikët e radhës në La Liga

23:04 | 24 Shtator 2024

Real Madridi ka shënuar fitoren e radhës në La Liga ndaj Alavesit me rezultat 3-2 në kuadër të javës së shtatë.

Ndeshja nisi shumë mirë për madrilenët që realizuan në minutën e parë përmes Lucas Vasquezit, shkruan Arbresh.info.

Një asistim fantastik i Bellingham u konkretizua në gol nga Kylian Mbappe në pesë minuta para përfundimit të pjesës së parë, për të dyfishuar epërsinë në “Santiago Bernabeu”.

Ndërkohë goli i tretë erdhi nga Rodrygo tre minuta pasi filloi pjesa e dytë.

Alaves shënoi dy gola të shpejtë në minutën e 85-të fillimisht më Benavidezin.

Kurse një minutë më vonë erdhi goli i dytë nga Kike Garcia.

Deri në fund Alavesi pati edhe dy mundësi shënimi mirëpo nuk arriti të shënoi.

Rast të mirë pati edhe Endrick në fundin e takimit por goditja e tij u ndal nga portieri.

Kohë më nuk pati dhe ndeshja përfundoi me Real Madridin që arkëtoi tri pikët e radhës në La Liga.

Pas shtatë ndeshjesh kampionët në fuqi kanë 17 pikë një më pak se Barcelona e cila ka një ndeshje më pak të zhvilluar.