Ramos sot rikthehet në Bernabeu për të luajtur si kundërshtar i Real Madridit

15:46 | 25 Shkurt 2024

Real Madridi dhe Sevilla do të luajnë sfidën e xhiors së 26-të në La Liga sonte me fillim nga ora 21:00.

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Santiago Bernabeu” në Madrid, shkruan Arbresh.info.

Kjo do të jetë një ndeshje mjaft e veçantë për qendërmbrojtësin e Sevillës, Sergio Ramos.

Ish kapiteni i Real Madridit po rikthehet që të luaj kundër ish skuadrës së tij në Bernabeu.

Kujtojmë se Sergio Ramos ka qenë pjesë e skuadrës së “Los Blancos” që nga viti 2015 deri në verën e vitit 2021.

Me Real Madridin ai ka fituar të gjithë trofetë e mundshëm, madje ishte heroi i “La Decimas” së famshme në finalen e Champions Leagues të vitit 2014 ndaj Atletico Madridit, kur realizoi gol në minutën e tretë të kohës shtesë për të dërguar ndeshjen në vazhdime ku pastaj do të fitonin “mbretërit e Evropës” me rezultat 4-1.

Me fanellën e bardhë ai ka luajtur plot 671 ndeshje dhe ka realizuar 101 gola./Arbresh.info/