PSG shënon fitore ndaj Nantes, Messi shënon golin e parë në Ligue 1

18:59 | 20 Nëntor 2021
Lorik Gerbeshi

PSG ka fituar ndaj Nantes me rezultat 3-1, ndeshje kjo e vlefshme për xhiron e 14-të të Ligue 1.

Të parët që kaluan në epërsi ishin parisienët qysh në minutën e 2-të përmes Kylian Mbappes, ku edhe me këtë rezultat u mbyll pjesa e parë.

Në pjesën e dytë u shënuan edhe tre gola tjerë.

Vendasit mbetën pa një lojtar pasi Keylor Navas u ndëshkua direkt me karton të kuq në minutën e 65-të të ndeshjes.

Nantes arriti të barazonte rezultatin përmes Randal Kolo Muanit në minutën e 76-të.

Pas pesë minutash, PSG arriti të kalonte sërish në epërsi pasi Dennis Amppiah shënoi autogol.

Për rezultatin përfundimtar për 3-1 u përkujdes Lionel Messi në minutën e 87-të, i cili ishte edhe goli i tij i parë për parisienët në Ligue 1.

Me këtë fitore, PSG “blindon” edhe më shumë vendin e parë me 37 pikë të grumbulluara, ndërsa Nantes gjendet në vendin e 11-të me 18 pikë./Arbresh.info