PSG deklasohet nga Monaco

14:53 | 20 Mars 2022
Lorik Gerbeshi

Paris Saint-Germain ka humbur me rezultat të thellë 3-0 kundër Monacos në kuadër të xhiros së 29-të të Ligue 1.

Rezultati u zhbllokua qysh në minutën e 25-të, kur Wissam Ben Yedder shënoi për 1-0, rezultat me të cilin u mbyll edhe pjesa e parë.

Edhe më pjesën e dytë, ishin vendasit të cilët u treguan shumë më të përgatitur se vendasit.

Ata arritë të shënojë edhe dy gola tjerë gjatë 45-minutëshit të dytë të ndeshjes.

Golin e dytë të takimit e shënoi Kevin Volland në minutën e 68-të, ndërsa për rezultatin përfundimtar u përkujdes 3-0 u përkujdes Wissam Ben Yedder, i cili u tregua i sakt nga pika e bardhë.

Me këtë fitore, Monaco grumbullon 44 pikë dhe renditet në vendin e shtatë në renditjen tabelare të Ligue 1, ndërsa PSG grumbullon 65 pikë dhe vazhdon kryesimin në tabelën e ligës elitare franceze./Arbresh.info