Prishtina ndalet nga Liria

17:07 | 17 Shtator 2023
Orgesa Haziri

Prishtina nuk ka arritur të marr më shumë se një pikë kundër Lirisë në kuadër të xhiros së pestë në Superligën e Kosovës në futboll.

Ndeshja e zhvilluar në Qendrën Nacionale të FFK-së në Hajvali përfundoi 1:1, shkruan Arbresh.info.

Në minutën e 34-t u zhbllokua rezultati me anë të golit të Leotrim Kryeziut.

Liria mendoi se kishte barazuar në minutën e 54-t, por goli i Andri Stafa u anuluar, pasi lojtari kishte shkaktuar faull.

Megjithatë skuadra nga Prizreni nuk u dorëzua dhe Prince Tjiueza shënoi në minutën e 75-të.

Prishtina pati mundësi ideale të fitonte ndeshjen, por goditjen e Leotrim Kryeziut nga pika e bardhë e ndali Arlis Shala.

Prishtina nuk e ka filluar fare mirë stinorin dhe në pesë ndeshjet e para ka vetëm dy fitore e tre barazime, nga ana tjetër Liria ka tri fitore, një humbje e një barazim./Arbresh.info/