Pa gola mbyllet sfida mes Manchester Cityt dhe Interit

23:04 | 18 Shtator 2024

Manchester City dhe Inter kanë mbyllur sfidën pa gola me rezultat 0-0 në kuadër të xhiros së parë në Champions League.

Rasti i parë serioz ishte në minutën e 36-të, kur Erling Haaland ishte afër të shënonte, por që edhe kjo goditje shkoi afër shtyllës së djathtë të portës së Yan Sommer.

Shtatë minuta më vonë Sommer ishte heroi i Interit sërish kur ndali goditjen e De Bruynes.

Pjesa e dytë ishte më ndryshe me disa raste nga dyja skuadrat, mirëpo Interi humbi dy raste të sigurta.

Edhe Manchester City rrezikoi me Foden dhe Gundogan por që asnjëri nuk e gjetën rrugën e rrejtës.

Kështu dy skuadrat morën nga një pikë në ndeshjen e parë të Champions League për këtë sezom.

Sfidën e radhës, City e luan në udhëtim tek Slovan Bratislava kurse Interi pret në shtëpi Yllin e Kuq./Arbresh.info