Pa fitues mbyllet derbi mes Liverpoolit dhe Cityt, përfiton Arsenali

18:53 | 10 Mars 2024

Liverpool dhe Manchester City kanë luajtur baras me rezultat 1-1 më kuadër të xhiros së 28-të në Premier League.

Fillimisht Liverpooli shënoi me anë të Luis Diaz, mirëpo goli i tij u anulua, shkruan Arbresh.info.

Ndërsa rrugën e golit të parë këtë sezon e gjeti John Stones që i dhuroi epërsi Manchester Cityt, në minutën e 23-të.

Pjesa e parë përfundoi me këtë rezultat.

Ndërsa me të filluar pjesa e dytë Edersoni bëri një ndërhyrje të palejuar në zonën e tij dhe shkaktoi penallti.

I saktë u treagu Mac Allister që barazoi rezultat në 1-1.

Më pas Liverpooli u hodh në sulm dhe pati disa raste të mira për shënim por që i shpërdoroi,

Edhe City pati dy mundësi të mira ku vlen të theksohet shtylla e goditur nga Jeremy Doku.

Pas këtij barazimi fitoi Arsenali, që tani më është lider me me 64 pikë, aq sa ka edhe Liverpooli, ndërsa Man City ka një më pak.

Në javën e ardhshme Liverpooli luan ndaj Brightonit kurse City luan një tjetër derbi tani ndaj Arsenalit./Arbresh.info/