Milani ndalet me barazim nga Salernitana

22:45 | 19 Shkurt 2022
Lorik Gerbeshi

AC Milan nuk ka arritur të sigurojë më shumë se një pikë në ndeshjen si mysafir i Salernitanas, përballje që përfundoi me rezultat 2-2.

Rezultati u zhbllokua qysh në minutën e pestë, kur Junior Messias i dha epërsinë fillestare “Rossonerëve”.

Vendasit arritën të barazojnë shifrat përmes Federico Bonzzolit, i cili shënoi në minutën e 29-të të ndeshjes për rezultatin 1-1.

Në pjesën e dytë u shënuan edhe dy gola tjerë nga të dyja skuadrat.

Ku nuk e priste askush, Salernitana arriti të gjente golin e epërsisë në minutën e 72-të, ku realizator i golit ishte Milan Duric.

Por, kundërpërgjigja e “Rossonerëve” ishte e shpejtë, Ante Rebic barazoi rezultatin në 2-2 vetëm pesë minutash.

Deri në fund të ndeshjes nuk munguan rastet, por as shifrat nuk ndryshuan, kështu që ndeshja u mbyll me rezultat 2-2.

Pas këtij barazimi, Milani merr përkohësisht vendin e parë me 56 pikë të grumbulluara, dy më shumë se Interi e cila gjendet në vendin e dytë dhe ka dy ndeshje më pak të zhvilluara.

Ndërsa, nga ana tjetër, Salernitana gjendet në vendin e 20-të me 14 pikë të grumbullara./Arbresh.info