Milan mposhtë Udinesen me përmbysje

14:29 | 19 Janar 2020

Milan ka arkëtuar tri pikë mjaftë të rëndësishme kundër Udineses në kuadër të javës së 20-të në Seria A.

“Rosonerët” mposhtën mysafirët me rezultat 3 – 2 në “San Siro”, transmeton portali arbresh.info.

Larsen Styger pas një gabimi të Donnarummas zhbllokoi shifrat në minutën e gjashtë, rezultat me të cilin u mbyll pjesa e parë, transmeton portali arbresh.info.

Në pjesën e dytë, “Rosonerët” përmbysen rezultatin brenda 21 minutave, Rebic barazoi shifrat në minutën e 48-të ndërsa Hernandez i dha epërsinë vendasve në minutën e 71-të.

Mirëpo, Lasagna shënoi në minutën e 85-të, derisa Rebic në minutat shtesë të pjesës së dytë iu dha fitoren vendasve (90+3).

Pas kësaj fitore, Milan ngritët në pozitën e tetë me 28 pikë, ndërsa Udinese renditët në pozitën e 13-të me 23 pikë./arbresh.info.