Lloris tregon pse u zëvendësua në humbjen “turpëruese”

22:09 | 23 Prill 2023
Orgesa Haziri

Hugo Lloris ka shpjeguar pse ai u zëvendësua, pas pjesës së parë në humbjen e Tottenham 6-1 kundër Newcastle.

Portieri francez u zëvendësua gjatë pushimit në “St James’ Park” pasi pësoi pesë herë në 21 minutat e para.

Ai u zëvendësua nga Fraser Forster, por Spurs u thyen përsëri pas intervalit gjatë një paraqitjeje të paharrueshme kundër kundërshtarëve të tjerë të top-4.

Lloris pretendon se ai u largua për shkak të lëndimit.

“Dëmtimi im nuk tingëllon mirë, nuk e di nëse është një muskul, por rreth ijës kur godita. Nuk tingëllon mirë. Është shumë e turpshme. Duhet t’u kërkojmë falje tifozëve. Nuk treguam një fytyrë të mirë dhe nuk arritëm të përputhej me paraqitjen e lojtarëve të Newcastle”, tha ai.

Gjërat nuk do të bëhen më të lehta për Tottenhamin – i cili është gjashtë pikë larg vendeve të Ligës së Kampionëve dhe vetëm katër më shumë se Brighton në vendin e tetë – pasi dy ndeshjet e tyre të ardhshme në Premier League do t’i shohin ata të përballen me Manchester United dhe Liverpool./Arbresh.info/