Llapi fiton me rezultat të thellë kundër Ballkanit

15:34 | 21 Nëntor 2021
Lorik Gerbeshi

Llapi ka siguruar një fitore tejet të rëndësishme në ndeshjen e xhiros së 14-të kundër Ballkanit.

Pjesa e parë e kësaj përballje u mbyll me rezultat 0-0, ku pavarësisht disa rasteve nuk pati gola.

Në pjesën e dytë u shënuan edhe plot pesë gola.

Të parët që kaluan në epërsi ishin suharekasit në minutën e 61-të përmes Nazmi Gripshit.

Por, kundërpërgjigja e llapjanëve ishte e shpejtë, ata arritën të shënojnë 3 gola brenda pesë minutave.

Golin e parë për vendasit e shënoi Alef Firmino në minutën e 72-të.

Ai sërish shënoi pas katër minutash për të kaluar në avantazh, ndërsa menjëherë pas dy minutash Edon Sadriu shënoi edhe golin e tretë për llapjanët.

Për rezultatin përfundimtar u përkujdes Kushtrim Shabani i cili shënoi në minutën e 88-të për 4-1.

Pas kësaj fitore, Llapi ngjitet në vendin e 4-të me 21 pikë dhe ka tre më pak se Ballkani e cila gjendet në vendin e 3-të./Arbresh.info