Google ADS

Liverpool me fitore mbresëlënëse ndaj Villas

17:03 | 3 Shtator 2023
Orgesa Haziri

Fillimi i pamposhtur i Liverpool në sezonin e ri vazhdoi me një fitore të rehatshme ndaj Aston Villa në Anfield.

Liverpool kaloi në epërsi në mënyrë mahnitëse pas vetëm tre minutash, kur Dominik Szoboszlai gjeti rrjetën për golin e tij të parë për klubin, shkruan Arbresh.info.

Shumë shpejt u dyfishua e epërsia e “The Reds” në 2-0.

Mohamed Salah ia dha topin Darvin Nunez dhe pasi gjuajtja e uruguaianit u bllokua nga shtylla, mbrojtësi i Matty Cash e kthehu në rrjetë për të shënuar autogol.

Cash thuajse e shpengoi veten në fillim të pjesës së dytë, kur ai goditi me kokë një krosim të Lucas Digne, por portieri i Liverpool, Alisson bëri një pritje fantastike.

Në anën tjetër, Salah zgjodhi Nunez në shtyllën e pasme, por sulmuesi nuk mundi ta devijonte goditjen me kokë në portë.

Rasti i radhës i ra Salah kur një goditje nga këndi u godit nga Nunez drejt shtyllës së pasme dhe egjiptiani ishte në vendin e përsosur për të udhëhequr golin e tij të dytë këtë sezon për 3-0.

Trent Alexander-Arnold më pas iu desh të largohej nga ndeshja për shkak të një lëndimi dhe 20-vjeçari Jarell Amorin Quansah e zëvendësoi./Arbresh.info/