Liverpool e shkeli C.Palace me hiq më pak se 7 gola

15:32 | 19 Dhjetor 2020
Arbresh.info

Shënuan i madh e i vogël.

Crystal Palace më mirë të mos luante fare nadj kampionëve në këtë pasdite të zymtë për ta, sepse Liverpool shëonoi fitore me rezultat 0-7, në ndeshjen më të mirë të tyre, por edhe për paraqitkjen katastrofale të londinezëve, shkruan Korneri.net

Minamino e nisi serinë e golave, për ta vazhduar Mane dhe Firmino që dërguan skuadrat në pushim.

Në pjesën e dytë Liverpool edhe më i frikshëm. Henderson shënoi i pari për 0-4, ndërsa braziliani Firmino shënoi edhe golin e dytë personal.

Radha ishte për Muhamed Salah që hyri në lojë dhe shënoi dy gola të shpejt, i dyti mund të hyjë në garë për golin më të bukur të muajit.

Me këtë fitore bindëse Liverpool tregon edhe njëherë se është favoriti kryesor për titull, pasi “reds” shkon në kuotën e 31 pikë, +6 nga Tottenham. /Arbresh.info/