Leverkuseni ‘demolon’ Feyenoordin në Ligën e Kampionëve

20:43 | 19 Shtator 2024

Leverkuseni ka shënuar fitore bindëse në Holandë, ndaj Feyenoordit me rezultat bindës 0-4.

Mysafirët e nisën ndeshje më mirë duke realizuar pas pesë minutave me anë të Florian Ëirtz, shkruan Arbresh.info.

Vendasit reaguan shpejtë me një gol në minutën e nëntë mirëpo u anulua nga VAR-i për offside.

Gjermanët në 15 minutat e fundit të pjesës së parë realizuan edhe tri herë të tjera për të mbyllur dilemën e fituesit.

Grimaldo shënoi në minutën e 30-të, kurse gjashtë minuta më vonë Florian Ëirtz trefishoi epërsinë dhe realizoi golin e tij të dytë personal.

Kurse në fundin e pjesës së parë, Ëellenreuther shënoi në portën e tij për 0-4.

Pjesa e dytë ishte e qetë teksa holandezët realizuan një gol mirëpo sërish u anulua.

Leverkuseni arkëton tre pikët e parë këtë edicion në Ligë të Kampionëve kurse Feynoordi triumfin e parë do ta kërkojë në xhiron e dytë ndaj Gironës.

Të drejtuarit e Xabi Alonsos sfidën e radhës e luajnë ndaj Milanit në shtëpi./Arbresh.info