Leverkusen fiton me përmbysje

18:50 | 30 Mars 2024
R J

Bayer Leverkusen ka realizuar një permbysje emocionuese ndaj Hoffenheim në ndeshjen e xhiros së Njëzet e Shtatë në Bundesligë, duke triumfuar me rezultatin 2-1 në “BayArena”.

Mysafirët filluan ndeshjen mirë, duke gjetur rrjetën me një gol të Beier në minutën e 33-të të takimit. Megjithatë, Leverkusen nuk u dorëzua dhe në pjesën e dytë të lojës, duke e ndryshuar fatin e ndeshjes.

Dy minuta para fundit të ndeshjes, Leverkusen ka barazuar rezultatin falë një golit të shënuar nga Andrich. Dhe në çastet shtesë, Schick ka marrë përgjegjësinë për të siguruar fitoren për ekipin e tij, duke shënuar golin vendimtar.

Me këtë fitore, Bayer Leverkusen vazhdon të udhëheqë klasifikimin në Bundesligë, tani me një diferencë prej dymbëdhjetë pikësh para Bayern Munich./rtk