Leicester kryen punën ndaj Aston Villas, i afrohet Cityt

22:50 | 9 Mars 2020

Leicester City me lehtësi ka arkëtuar tri pikë në shtëpi ndaj Aston Villas, që e mposhti me rezultat 4 – 0, ndeshje e vlefshme për xhiron e 29-të në Premierë Ligë.

Në pjesën e parë pas disa rasteve nga dy skuadrat, ishte Harvey Barnes që në minutën e 40-të kaloi portierin Pepe Reina që kishte dal nga zona e 16-metërshit pastaj dërgoi topin në rrjetë, rezultat me të cilin përfundoi pjesa e parë, shkruan portali arbresh.info.

Në pjesën e dytë ishte ylli i skuadrës, Jamie Vardy që në minutën e 63-të dyfishoi rezultatin duke shënuar nga pika e bardhë, ndërsa në minutën e 80-të anglezi shënoi përsëri për të trefishuar rezultatin për vendasit ndërsa pas katër minutave Barnes që shënoi golin e dytë personal të ndeshjes dhe vulosi fitoren e “Dhelprave”.

Pas kësaj fitore, Leicester qëndron në pozitën e tretë me 53 pikë, kurse Aston Villa mbetet në pozitën e parafundit me 25 pikë./arbresh.info.