Lecce e Ramadanit fiton një pikë ndaj Romës

20:10 | 1 Prill 2024

Roma ka luajtur baras me rezultat 0-0 në udhëtim ndaj Lecces në kuadër të javës së 30-të në elitën e futbollit italian.

Pjesa e parë u dominua tërësisht nga Lecce që patën disa mundësi të mira për të kaluar në avantazh.

Në pjesën e dytë ndeshja ishte disi më e baraspeshuar por të dyja ekipet nuk patën edhe aq shumë raste për gol.

Deri në fund të ndeshjes rezultati mbeti i pandryshuar dhe të dy ekipet u desh që të pajtoheshin me nga një pikë.

Roma pas këtij barazimi renditet në pozitën e pestë në Serie A me 52 pikë të grumbulluara, ndërsa xhiron e ardhshme do ta luajë derbin ndaj Lazios.

Ylber Ramadani luajti 90 minuta në këtë ndeshje dhe u ndëshkua me karton të verdhë.