Lajm i mirë për Shqipërinë, Ukraina dhe Çekia ndajnë pikët

22:57 | 14 Tetor 2024

Ukraina dhe Çekia kanë mbyllur baras me rezultat 1-1 sfidën e katërt në kuadër të Ligës së Kombeve.

Ky rezultat i shkon në favor Shqipërisë dhe Gjeorgjisë, dy kombëtare që ndodhen në këtë grup dhe ndeshjen mes tyre e kanë zhvilluar më herët, me kuqezinjtë që arkëtuan tri pikë në Tbilisi, shkruan Arbresh.info.

Çekia nisi këtë ndeshje më mirë duke shënuar në minutën e 15-të, me anë të Cerv.

Një tjetër gol çekët e shënuan në fundin e pjesës së parë mirëpo u anulua për pozicion jashtë loje.

Kurse, në pjesën e dytë Artem Dovbyk barazoi nga penalltia për 1-1 dhe deri në fund gola nuk pati.

Pas përfundimit të ndeshjve të xhiros së katërt në grupin 1 të Ligës B të Kombeve, prinë Çekia me shtatë pikë një më shumë se Gjeorgjia dhe Shqipëria, kurse Ukraina është ëe fundit me katër sossh.

Lideri i grupit ndeshjen e radhës e luan në “Air Albania” ndaj Shqipërisë ku do të jetë vendimtare për kuqezinjtë nëse e duan vendin e parë në tabelë.

Ndërsa, Ukraina përballet me Gjeorgjinë, deri në fund kanë mbetur edhe dy ndeshje për t’u luajtur./Arbresh.info