Klopp: Lidhje me penallti nuk kishte

20:39 | 10 Dhjetor 2017
Arbresh.info

Trajneri i Liverpool Jurgen Klopp është nervozuar së tepërmi me arbitrin Craig Pawson pasi një penallti e minutave të fundit ndihmoi Everton-in të siguronte një barazim 1-1 në Anfield të dielën.

Salah kaloi të Kuqtë në avantazh me një super gol përpara se Rooney barazoi gjithçka në fund të takimit.

Klopp edhe në konferencën për shtyp ishte akoma i nervozuar me arbitrin si dhe me stilin e lojës së skuadrës së Sam Allardyce.

“Por kundërshtarët nuk luajtën si ne, ata kanë shkaktuar shumë faulle, si për shembull ai i Sigurdsson, një i kuq i pastër.

“Nuk e kuptoj se si mund ta japë atë penallti. Vetëm një skuadër u mundua të fitonte për 90 minuta. Skuadra kundërshtare nuk goditi asnjëherë të vetme portë, përveç se në rastin e penalltisë.”