Google ADS

Istogu arrin fitoren e parë në Ligën e Parë, mposht Mitrovicën

18:17 | 26 Gusht 2024
D.H

Istogu ka arritur të shënoj fitore në kuadër të xhiros së dytë në Ligën e Parë të Grupit A, ndaj skuadrës së Mitrovicës me rezultat 3-0.

Vendasit nisën ndeshjen më mirë duke shënuar dy herë brenda pjesës së parë, shkruan Arbresh.info.

Golin e parë në këtë sfidë e shënoi Enis Miranaj në minutën e katërt kurse rezultatin e dyfishoi Qëndrim Jahaj në minutën e 37-të.

Kurse për rezultatin final 3-0 u përkujdes Herolind Berisha i cili shënoi në minutën e 73-të.

Kjo ishte fitorja e parë për Istogun këtë sezon pas dy ndeshjeve kurse Mitrovica ende nuk e ka shijuar fitoren në këtë sezon debutues në Ligën e Parë.

Javën e ardhshme Istogu luan ndaj Drenicës, kurse Mitrovica do të ketë punë me lideren Rilindjën 1974./Arbresh.info/