Inter-i në frymën e fundit fiton një pikë ndaj Parma-s

19:59 | 31 Tetor 2020

Inter-i ka arritur të fitojë vetëm një pikë në shtëpi kundër Parma-s, ndeshje që përfundoi me rezultat 2 – 2.

Ndeshja ishte interesante mjaftë interesante dhe pavarësisht rasteve të shumta, asnjëra skuadër nuk arriti të shënojë gol në pjesën e parë, shkruan portali arbresh.info.

Ishte ylli i Parma-s, Gervinho që në minutën e 46-të zhbllokoi rezultatin, kurse i njëjti pas 16 minutave dyfishoi shifrat.

“Neurazurët” ngushtuan epërsinë përmes Brozovic-it në minutën e 64-të, derisa ishte Ivan Perisic që në minutat shtesë (90+2) i siguroi pikën skuadrës së Antonio Conte-s.

Pas këtij barazimi Inter-i renditët në pozitën e pestë me 11 pikë, derisa Parma qëndron në vendin e 14-tën me gjashtë sosh./arbresh.info.