Gjermania në finale të Kupës së Konfederatave (VIDEO)

22:03 | 29 Qershor 2017

Përfaqësuesja e Gjermanisë ka siguruar pjesëmarrjen në finale të Kupës së Konfederatave.

Skuadra e Joachim Low ka regjistruar fitore me rezultat të thellë 4 me 1 në ndeshjen gjysmëfinale të zhvilluar kundër Meksikës në stadiumin Fisht Olympic, shkruan portali arbresh.info.

Lexo edhe: Prishtina pëson disfatë të thellë në ndeshjen e parë ndërkombëtare (VIDEO)

Mesfushori Loren Goretzka (6′) (8′) realizoi dy gola të shpejtë ende pa kaluar 10 minuta lojë, ndërsa Werner (59′) dhe Youner (90+1′) ishin autorët e golave të tjerë. Fabiani ishte golashënuesi i vetëm për meksikanët (89′).

Kampioni Botëror do të përballet në finale me përfaqësuesen e Kilit, që kaloi në finale pas fitores në penalti kundër Portugalisë së Cristiano Ronaldos.

Finalja e Kupës së Konfederatave zhvillohet të dielën duke filluar nga ora 20:00./arbresh.info