Ermal Krasniqi shënon në humbjen e Rapid Bukureshtit ndaj Clujit

23:46 | 5 Maj 2024

Ermal Krasniqi arriti të shënojë për ekipin e tij, Rapid Bukureshtin, me një gol të hershëm në minutën e 16-të, por nuk mjaftoi për t’iu shmangur një tjetër humbjeje në ligën rumune.

Ndeshja e zhvilluar të dielën mbrëma në kuadër të xhiros së tetë të fazës vendimtare për titullin në Rumani, solli zhgënjim për Rapidin, pasi ata u mundën nga Cluji me rezultatin 3-2 – ish-ekipi i Krasniqit.

Edhe pse Krasniqi dhe bashkëlojtari i tij, Albion Rrahmani, ishin startues në formacionin e Rapidit, fati nuk ishte në anën e tyre.
Rrahmani arriti të luante për gjithë 90 minutat, ndërsa Krasniqi u zëvendësua në minutën e 80-të.
Florent Hasani, një tjetër lojtar i Rapidit, u mbajt jashtë lojës, duke mos arritur të ndikojë në rezultat nga stoli.

Dy xhirot e mbetura kanë mbetur thelbësore për Rapidin, por Cluji tashmë ka një pozicion më të qëndrueshëm si i dyti me 40 pikë. Në krye të ligës dhe me titullin e siguruar është skuadra e FCSB-së.