Drita ndalet me barazim nga Liria

15:13 | 29 Tetor 2023
D.H

Drita nuk arritur më shumë se një barazim 1-1, ndaj skuadrës që u inkuadrua këtë sezon në elitë, Lirisë së Prizrenit, në kuadër të xhiros së 11-të në Superligën e Kosovës në Futboll.

Drita e filloi më mirë takimin duke shënuar gol që në minutën e 4-të të ndeshjes përmes Besnik Krasniqit, shkruan Arbresh.info.

Në minutën e 66-të, Drita gjeti rrugën drejt rrjetës sërish përmes Astrit Thaqit, iu ky gol u anulua shkak i pozitës jashtë loje.

Teksa nuk vonoi shumë dhe nëntë minuta më vonë, Tijueza barazoi rezultatin në 1-1.

Më gola nuk pati dhe seria e Dritës pas pesë fitoreve rresht u ndërpre.

Drita vazhdon të mbetet në vendin e dytë me 22 pikë, katër më pak se lideri Ballkani, derisa Liria ndodhet e parafundit në tabelë me shtatë pikë.

Në mesjavë ‘intelektualët’ përballen ndaj Ballkanit kurse Liria e pret Dukagjinin në shtëpi./Arbresh.info/