Depay heroi i Athletico Madridit

23:02 | 31 Janar 2024

Athletico Madrid triumfon ndaj Rayo Vallecanos në frymën e fundit me rezultat 2-1, në ndeshjen e mbetur të xhiros së 20-të në La Liga.

Pas 35 minutash përmes Reinildos, Athletico gjeti epërsinë në minutën e 35-të, shkruan Arbresh.info.

Mirëpo Rayos nuk i mungoi reagimi dhe pas shtatë minutash Garcia barazoi rezultatin.

Të drejtuarit e Simeones po vuanin dhe në minutën e 81-të, kjo vuajtje u shpërblye nga Depay i cili shënoi gol, por që për fat të tij goli u anulua dhe shifrat mbetën në 1-1.

Se Depay është një hero për “Los Cholchoneros” u vërtetua edhe njëherë tjetër kur holandezi shënoi sërish në minutën e parë të kohës shtesë dhe tani përfundimisht i dha epërsinë vendasve.

Ky gol i Depayt i dha Athleticos tre pikë të arta, që e pozicionojnë në vendin e tretë në tabelën e La Ligas./Arbresh.info/