Daku rikthehet fuqishëm në Rusi, shënon gol në ndeshjen hapëse të sezonit

19:29 | 22 Korrik 2024

Mirlind Daku ka qenë njëri nga emrat më të përfolur në futbollin rus përgjatë Evropianit, pasi lojtari në fjalë iu bashkangjit tifozëve në kor që shanin serbët dhe maqedonasit pas ndeshjes me Kroacinë.

U përfol shumë se do dënohet, por ai i la të gjitha fjalët anash dhe punoi fortë, shkruan Arbresh.info.

Në ndeshjen hapëse të kampionatit rus që Rubin Kazani po e luan ndaj Pari NN, Daku realizoi gol në minutën e pestë.

Goli i Dakut barazoi sfidën në 1-1 pasi dy minuta para golit tij vendasit kaluan në epërsi.

Ky ishte goli i tij i parë në ndeshjen e parë këtë sezon.

Daku u bë protagonist edhe në golin e dytë të Kazanit, pasi sulmuesi shqiptari asistoi në minutën e 33-të për golin e epërsisë së skuadrës së tij.

Rezultati momental është 2-1 në të mirë të Rubin Kazanit  pas 35 minutave lojë./Arbresh.info/