Chelsea e Manchester City kalojnë në rrethin tjetër të Carabao Cup

22:48 | 24 Shtator 2024

Chelsea ka arritur të shënoj fitore bindëse me rezultat 5-0 ndaj Barroë në kuadër të rrethit të 1/16 së finales në Carabao Cup.

Nkunku me dy gola në minutat 8-të dhe 15-të, nisi goladën e Chelseas, shkruan Arbresh.info.

Kurse në minutën e 28-të, një autogol i Farman i dha epërisnë 3-0, “Bluve të Londrës”.

Ndërkohë tre minuta pas nisjes së pjesës së dytë, Pedro Neto realizoi golin e katërt.

Nkunku kompletoi hattrickun në minutën e 75-të, për të vulosur epërsinë 5-0 të Chelseas.

Ndërkohë fitore shënoi edhe Manchester City me rezultat 2-1 ndaj Ëatfordit.

Skuadra e udhëhequr nga Pep Guardiola punën e kreu në pjesën e parë kur realizuan Doku në minutën e pestë dhe Nunes në të 38-tën.

Ndërkohë golin e nderit për Ëatfordin e shënoi Ince katër minuta para fundit të ndeshjes.

Shorti për rrethin do të mbahet pas përfundimit të të gjitha ndeshjeve./Arbresh.info