Google ADS

Cagliari i bën nder Juventusit, barazon me Interin

14:27 | 26 Janar 2020
Arbresh Info

Inter ka fituar vetëm një pikë kundër Cagliarit, ndeshje e vlefshme për javën e 21-të në Seria A.

“Neurazurët” luajtën një ndeshje mjaftë të mirë, por ndeshja përfundoi me rezultat 1 – 1, transmeton portali arbresh.info.

Transferimi më i ri i vendasve, Ashley Young asistoi te Lautaro Martinez, i cili shënoi në minutën e 29-të, rezultat me të cilin përfundoi pjesa e parë.

Kurse në pjesën e dytë, ishte Radja Nainggolan që barazoi shifrat në minutën e 78-të, gol i cili për mysafirët vlen një pikë.

Në minutat shtesë të pjesë së dytë golashënuesi i golit të parë, Lautaro Martinez u ndëshkua me karton të kuq për shkak të ndërhyrjes të rrezikshme që bëri në mesfushorin e Cagliarit.

Inter mban pozitën e dytë me 48 pikë, tri me pak se Juventus që është lider ndërsa Cagliari ngritët në pozitën e gjashtë me 31 pikë./arbresh.info.