Bellingham mendoi se shënoi ndaj Dortmundit – a e kaloi topi vijnë e portës?

22:27 | 22 Tetor 2024
Q L

Real Madridi është duke humbur 2-0 në Santiago Bernabeu nga Borussia Dortmundi në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Los Blancos kanë pësuar një shok total prej skuadrës gjermane, që i ka zënë në befasi me një super paraqitje në 45 minutat e parë.

Donny Malen i ndëshkoi në minutën e 30-të, ndërsa katër minuta më vonë realizoi edhe Jamie Gittens.

Por, vetëm dy minuta më vonë, Vinicius Junior dhe Jude Bellingham lëshuan raste të artë shënimi.

Sulmuesi brazilian goditi shtyllën e majtë të portierit Gregor Kobel, ndërsa nga topi i kthye tentoi edhe anglezi.

Jude mendoi se topi kishte kaluar vijën, por ora e gjyqtarit nuk tregonte ashtu, duke vazhduar sulmet ndaj portës së Dortmundit.

Edhe Rodrygo u mundua ta befasonte portierin e skuadrës gjermane, por që intervenimi i këtij të fundit ishte brilant. /Telegrafi/