Barcelona “shkatërron” Real Madridin në “Santiago Bernabeu”

22:58 | 26 Tetor 2024

Barcelona ka arritur të shënoj fitore të thellë me rezultat 0-4 ndaj Real Madridit në kuadër të xhiros së 11-të në La Liga.

Pjesa e parë u mbyll me rezultat 0-0, ku Reali humbi shumë raste, shkruan Arbresh.info.

Madje, Mbappe shënoi një herë mirëpo goli i tij u anulua për pozicion jashtë loje.

Pjesa e dytë pati një tjetër fytyrë, me Barcelonën që realizoi “poker”.

Ishte Lewandowski që hapi llogarinë e golave në minutën e 54-të, teksa dy minuta më vonë po i njëjti dyfishoi epërsinë.

“Los Blancos” u mundua të rikthehet në lojë, madje pati dy mundësi të arta me Mbappe e Bellingham por asnjëri nuk ishte i saktë.

Pasi, Reali nuk i shfrytëzoi rastet e veta, Lamine Yamal në minutën e 77-të, realizoi një supergol duke trefishuar epërsinë e skuadrës së tij.

Kurse shtatë minuta më vonë, Raphinha shënoi edhe golin e katërt për t’i dhënë epilogun final kësaj ndeshje.

Pas kësaj fitore Barcelona është lidere në kuotën e 30 pikëve pas 11 ndeshjeve, teksa Reali mbetet me 24 sosh./Arbresh.info