Google ADS

Ballkani ‘rrëzon’ Feronikeli-n, Daku realizon hat-trick

18:04 | 23 Shtator 2020
Arbresh Info

FC Ballkani ka arkëtuar tri pikë të tjera në Suharekë ndaj Feronikeli-t, duke fituar me rezultat të ngushtë 3 – 2.

Skuadra e Ismet Munishit ishte dukshme më e mirë që nga fillimi, derisa ylli i ndeshjes ishte Mirlind Daku që përsëri realizoi hat-trick, shkruan portali arbresh.info.

Me dygola në pjesën e parë (6′, 24′) dhe një gjatë 45-minutësisht të dytë (63′), Daku arriti që të kompletoi hat-trickun, të cilin e kishte arritur edhe në ndeshjen e parë kundër Besës së Pejës.

Kurse, mysafirët u këndellen në fundin e ndeshjes, Marclei në minutën e 85-të shënoi gol të bukur, kurse pas tre minutave fitoi nga një gabim i mbrojtës duke shënuar edhe golin e dytë, rezultat me të cilin u mbyll ndeshja.

Pas kësaj fitore, Ballkani qëndron në krye me gjashtë pikë, derisa Feronikeli renditët në pozitën e katër me tri pikë./arbresh.info.