Ballkani merr fitoren e parë në fazën e tretë të kualifikimeve për Conference League

22:58 | 10 Gusht 2023
E.H

Ballkani ka arritur ë fitore të pastër ndaj Lincoln Red Imps me rezultat 2-0 në ndeshjen e parë të rrethit të tretë kualifikues në Conference League.

Skuadra suharekase prodhojë lojë dhe  disa raste të bukura në pjesën e parë, por nuk ia arriti të shënojë, raporton arbresh.info.

Albin Berisha shënoi një gol pas një aksioni të mirë, mirëpo u anulua, përshkak se ishte pozitë jashtë loje.

Meriton Korenica arriti të shenojë gol në minutën e 59-të duke ia dhuruar epërsinë Ballkanit.

Pas tre minutash, Lorenc Trashit të shënonte një super gol nga jashtë zone për 2-0.

Ndeshja u mbyll me rezultat 2-0 në favor të skuadrës së Ilir Dajës.

Ballkani mori një fitore të pastë para ndeshjes kthyese që zhvillohet pas një jave.