APOEL-i në vazhdime triumfon ndaj Gjilani-t

21:33 | 27 Gusht 2020

Gjilani ka humbur me rezultat 0 – 2 ndaj gjigantit nga Qipro, APOEL.

Gjilani zhvilloi ndeshje të mirë, por mysafirët ishin më të rrezikshëm dhe me më eksperiencë në garat evropiane, shkruan portali arbresh.info.

Koha e rregullt përfundoi me rezultat të barabartë 0 – 0, me dy skuadrat që patën raste, por assesi s’ia dolën t’i realizojnë.

Al-Tamari i skuadrës mysafirë në minutën e 78-të humbi rastin e artë, duke dështuar nga pika e bardhë, derisa koha e rregullt përfundoi pa gola.

Në vazhdime, ishte i inkuadruari Efrem që në minutën e 102-të realizoi me kokë pas një aksioni të shpejtë, kurse fitoren e vulosi Ndongala në minutën e 116-të.

Pas kësaj humbje, Gjilani eliminohet nga ndeshjet kualifikuese të Evropa Ligës, derisa APOEL-i kalon në raundin tjetër./arbresh.info.