AC Milan vazhdon me fitore

22:55 | 26 Gusht 2023
Orgesa Haziri

AC Milan vazhdoi me fillimin e tyre mbresëlënës në sezonin e ri të Serisë A, pasi një fitore bindëse 4-1 ndaj Torinos e zgjeroi rekordin mbresëlënës të kuqezinjve në shtëpi në 10 ndeshje të pamposhtur.

Ishte trafik në një drejtim nga fillimi, me Milanin duke e fiksuar Torinon thellë në gjysmën e tyre.

Ndërsa u desh pak pritje, mikpritësit më në fund e thyen rezultatin falë Christian Pulisic i cili arriti në fund të një krosimi të shkëlqyer Ruben Loftus-Cheek.

Turma e San Siros u trondit vetëm tre minuta më vonë, pasi Perr Schuurs barazoi rezultatin mes festimeve të vazhdueshme në stadium.

Megjithatë, Milani me ndihmën e Olivier Giroud që shënoi nga pika e bardhë para se Theo Hernández të godiste në shtëpi për t’i dhënë Milanit një epërsi me dy gola në pushim arritën të fitonin.

Një goditje e dytë pikë e Giroud-it pas orarit do të ishte gjithçka që i duhej Milanit në intervalin e dytë për të siguruar tre pikë dhe për të përfunduar fitoren e dytë radhazi për të nisur./Arbresh.info/