Përfundon ndeshja, Ballkani pëson humbje ndaj Viktoria Plzen

22:56 | 21 Shtator 2023
KRG

FC Ballkani ka shënuar humbje në ndeshjen si mysafirë të Viktoria Plzen në Republikën e Çekisë, në ndeshje e vlefshme për fazën e grupeve në Conference Leagie.

Pjesa e parë përfundojë me rezultat 0-0, ku skuadra nga Suhareka u tregua mjaftë e sigurt në mbrojtje, shkruan arbresh.info.

Në pjesën e dytë, Ballkani pësoi gol nga skuadra çeke në minutën e 73-të, ku autor i golit ishte Lukas Kalvach, mirëpo topi ishte i devijuar nga mbrojtja e shuarësve.

Ndeshja përfundojë me rezultat 1-0 në favor të çekeve.

Pas kësaj ndeshje, Ballkani të dielën do të zhvillojë ndeshje në kuadër të Superligës së Kosovës ndaj Malishevës, ndërsa ndeshjen e radhës në Conference League do ta ketë më 5 tetor ku do të jetë nikoqir të Dinamo Zagrebit në stadiumin legjendar “Fadil Vokrri”. /arbresh.info/