Parisi ndëshkon Realin në minutat shtesë, përfundon ndeshja

23:00 | 15 Shkurt 2022
KRG

Pjesa e parë e ndeshjes përfundoj në “paqe” mes dy gjigantëve, të cilët patën shumë raste të bukura, por iu mungonte finalizimi.

Parisienët ishin më dominues në fushë gjatë pjesë së parë, ndërsa madrilenët qëndronin më shumë në mbrojtje.

Pjesa e parë përfundoje me rezultat 0-0.

Në pjesën e dytë, është akorduar një penallti në favor të parisienëve.

Penalltinë e ka ekzekutuar Lionel Messi në minutën e 62-të, por nuk është treguar i saktë nga pika e bardhë.

Për më shumë shikoni penalltinë: Video

Paris Saint-Germain,  pas shumë mundimeve për të gjetur një gol të vetëm, arriti ta shkund rrjetën e Real Madridit, në ndeshjen e cila është e vlefshme për raundin e 16-të në Champions League.

Autor i golit ishte Kylian Mbappe, i cili shënojë në minutat shtesë me ndihmën e asistimit të brazilianit Neymar Jr.

Për më shumë shikoni golin: Video

Ndeshja ka përfunduar me rezultat 1-0, në favor të Paris Saint-Germain. / arbresh.info/