Rezultatet komplete në Ligën e Evropës

23:07 | 15 Shkurt 2018
Arbresh.info

Skuadra gjermane Leipzig e ka fituar përballjen e parë ndaj Napolit në udhëtim.

Skuadra gjermane, ka bërë një hap të madh drejt kalimit në 1/16 e Ligës së Evropës, duke e mposhtur Napolin 1:3 në stadiumin ‘San Paolo’.

Të tre golat e kësaj sfide u shënuan në pjesën e dytë.

Napoli kaloi në epërsi përmes Ounas në minutën e 52’. Mysafirët arritën të përmbysin rezultatin kur shënuan përmes Werner (2) dhe Bruma.

Në ndeshjet tjera, Atletico Madrid mposhti 1:4 Kopenhagën në udhëtim, ndërsa Lyon mposhti 3:1 Villarrealin.

AEK-u po takohet me Dynamon e Kievit në kuadër të Ligës së Evropës, transmeton arbresh.info.

Dynamo ka kaluar e para në epërsi me golin e shënuar në pjesën e parë nga Tsygankov në minutën e 19-të.

Golin e barazimit për grekët e shënoi mesfushori nga Prishtina Astrit Ajdarevic i cili gjithashtu i mbron ngjyrat e Kombëtares së Shqipërisë.