Manchester United regjistron humbjen e radhës, mposhtet nga West Hami

17:11 | 27 Tetor 2024

Manchester United ka pësuar humbje nga West Ham United në kuadër të xhiros së nëntë në Premier League me rezultat 2-1.

Pjesa e parë e këtij takimi u mbyll pa gola, shkruan Arbersh.info.

Teksa, vendasit filluan ofanzivën në pjesën e dytë dhe gjetën golin përmes zëvendësuesit, Summerville në minutën e 74-të.

Por, ishte Casemiro i cili barazoi shtatë minuta më vonë për 1-1.

Megjithatë londinezët nuk u dorëzuan dhe në minutën e dytë të shtesës fituan një penallti, të cilën në gol e konvertoi, Jarrod Boëen.

Ky gol edhe i dha fitoren “çekanëve” pasi deri në fund të ndeshjes ata u mbrojtën mirë dhe arritën të arkëtojnë pikët e radhës.

Pas kësaj fitore, West Hami gjendet në pozitën e 13-të me 11 pikë aq sa ka edhe Manchester Untied që ndodhet një pozitë më poshtë.

Sfidën e radhës, londinezët e luajnë ndaj Nottingham Forestit, kurse United e pret në shtëpi Chelsean./Arbresh.info