Bryan Mbuemo futbollisti që po shkëlqen me Brentfordin në Premier League

18:21 | 26 Tetor 2024

Brentford ka arritur të shënoj fitore në frymën e fundit ndaj skuadrës së Aro Muricit, Ipsëich Toën, me rezultat 4-3.

Vendimtar në këtë fitore të vendasve ishte Bryan Mbuemo, shkruan Arbresh.info.

Ai fillimisht shënoi fillimisht golin e tij të parë personal në minutën e 51-të, teksa ishte vendimtar kur në minutën e gjashtë shtesë realizoi edhe një herë tjetër për golin e katërt të skuadrës së tij, i cili ishte vendimtar për të siguruar fitoren e radhës në Premier League.

Futbollisti nga Kameruni më këto dy realizime, arriti në kuotën e tetë golave në nëntë ndeshjet e para këtë sezon.

Deri më tani para 25-vjeçarit afrikan, është vetëm Erling Haaland i cili ka shënuar 11 gola.

Aktualisht Brentfordi është në pozitën e nëntë me 13 pikë, kurse ndeshjen e ardhshme në Premier League e luan ndaj Fulhamit./Arbresh.info