Bayer Leverkuseni ndalet me barazim nga Hostein Kiel

17:48 | 5 Tetor 2024

Bayer Levrkusen nuk ka arritur të marr më shumë se një barazim ndaj Hostein Kiel me rezultat 2-2 në kuadër të xhiros së gjashtë në Bundesligë.

Ndeshja nisi shumë mirë për vendasit me dy gola për tetë minuta nga “Aspirinat”, shkruan Arbresh.info.

Boniface në minutën e katërt dhe Hofmann katër minuta më vonë realizuan golat e Levrkusenit.

Një tjetër gol u shënua nga Boniface në minutën e 26-të, mirëpo u anualua nga VAR për pozicion jashtë loje.

Mysafirët u kundërpërgjigjen pas gjithë këtyre sulmeve, në fund të pjesës së parë kur realizuan për 2-1, me anë të Geschëill.

Ndërkohë kur të gjithë prisnin një reagim nga Leverkuseni, Kiel barazoi reazultatin në minutën e 69-të.

Arp barazoi nga pika e bardhë e penalltisë.

Deri në fund gola nuk pati dhe dy skuadrat morën nga një pikë nga kjo sfidë.

Pas gjashtë xhirosh Leverkuseni është i pesti me 11 pikë kurse  Kieli ndodhet në pozitën e 17-të, pas këtij barazimi me dy pikë./Arbresh.info