Liverpooli arkëton tri pikët e radhës, vazhdon lidershipin në Premier League

16:01 | 5 Tetor 2024

Liverpooli ka arritur të shënoj fitore të madhë në udhëtim ndaj Crystal Palace me rezultat minimal 0-1 në kuadër të xhiros së shtatë në Premier League.

Goli i vetëm në këtë sfidë u realizua nga Diogo Jota në minutën e nëntë, shkruan Arbresh.info.

Jota pati një mudësi tjetër të mirë në pjesën e parë për të realizuar por nuk ia arriti dot.

Pjesa e dytë ishte më e balancuar me dy skuadrat që patën mundësitë e tyre të shënimit por finalizimi nuk ishte në nivel.

Skuadra e drejtuar nga Arne Slot ka marr një lajm të keq pasi në minutën e 79-të, pasi portieri Alisson Becker u lëndua dhe u detyrua të largohet nga loja.

Fal kësaj fitore Liverpooli vazhdon të mbetet lider i tabelës me 18 pikë katër më shumë se Manchester City dhe Arsenali që kanë nga një ndeshje më pak./Arbresh.info