United mposhtet thellë nga Tottenham

20:50 | 29 Shtator 2024
E.H

Manchester United ka pësuar një humbje të thellë nga Tottenham Hotspur, me rezultatin 0-3, në kuadër të Javës së gjashtë të Premier League.

Ndeshja e zhvilluarr në “Old Trafford” është u dominua nga skuadra mysafire, që ka kaluar në epërsi herët në ndeshje.

Tottenham e ka hapur serinë e golave qysh në minutën e tretë me Johnson.

Për Manchester United, gjërat janë përkeqësuar kur kapiteni Bruno Fernandes është përjashtuar nga fusha në minutën e dyzet e dy, duke lënë skuadrën me një lojtar më pak për pjesën më të madhe të ndeshjes.

Pjesa e parë është mbyllur me këtë epërsi minimale, por vetëm dy minuta pas fillimit të pjesës së dytë, Kulusevski e ka rritur avantazhin e Tottenham në 2-0.

Goli i tretë ka ardhur në minutën e shtatëdhjetë e tetë kur Solanke e ka vulosur fitoren e Tottenham.
Pas kësaj humbje, Manchester United gjendet në pozitën e dymbëdhjetë në tabelën e Premier League, ndërsa Tottenham në vendin e tetë. Tabela kryesohet nga Liverpool./rtk