Shkëlqen Yamal, Barcelona fiton bindshëm ndaj Gironës

18:18 | 15 Shtator 2024

Barcelona ka arritur të fitoj bindshëm me rezultat 4-1 në kuadër të xhiros së pestë në La Liga ndaj rivalit nga Kataluania, Gironës.

Ndeshja nisi më mirë për “Blaugranat”, kur Yamal gjeti golin pas 30 minutave, shkruan Arbresh.info.

Po i njëjti realizoi edhe golin e dytë për 2-0, pas shtatë minutash.

Ndërkohë për 3-0 u përkujdes Dani Olmo, dy minuta pa fillimit të pjesës së dytë.

Barcelona nuk i ndaloi sulmet dhe shënoi edhe golin e katërt me anë të Pedrit.

10 minuta para fundit, Girona realizoi golin e nderit, ku realizoi Cristhian Stuani.

Pas gjashtë minutash, Barcelona mbeti me 10 lojtarë pas ndëshkimit me karton të Ferran Torresit.

Deri në fund gola nuk pati dhe të drejtuarit e Hansi Flick arritën fitore e pestë këtë sezon.

Pas pesë ndeshjes, Barcelona ka 15 pikë katër më shumë se Reali që është i dyti, kurse Giroma është e shtata me shtatë pikë./Arbresh.info