Llapi eliminohet nga Conference League

19:19 | 1 Gusht 2024

Llapi ka luajtur baras ndaj Brondbyt të Danimarkës me rezultat 2-2 në ndeshjen e kthimit në “Zahir Pajaziti”.

Llapjanët pjesën e parë e mbyllën në epërsi 1-0 me golin e Gashijanit në minutën e 42-të, shkruan Arbresh.info.

Teksa Brondby është rikthyer në lojë në minutën e 53-të me golin e Emmanuel Yobah, kurse golin e dytë e shënoi tetë minuta më vonë nga penalltia me anë Ohi Omoijuanfo.

Llapi barazoi rezultatin shpejtë pas një autogoli të  portierit Thomas Mikkelsen, në minutën e 66-të.

Me këtë rezultat 2-2 përfundoi kurse rezultati i përgjithshëm nga dy ndeshjet është 8-2 për danezët.

Kështu Llapi eliminohet nga rrethi i dytë i kualifikimeve për Conference League, teksa garat në rrethin e tretë nga klubet kosovare i vazhdojnë Ballkani dhe Drita./Arbresh.info